Események menüpont – Tájékoztatás a hit- és erkölcstan oktatásáról

Tájékoztatás a hit- és erkölcstan oktatásáról

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény értelmében a kötelező etika óra helyett a szülők választhatják gyermeküknek az országgyűlés által elismert egyházak és azok belső egyházi jogi személye által folytatott hit- és erkölcstan oktatást.

A Szennai Fekete László Általános Iskolában a következő, az országgyűlés által elismert egyházak hit- és erkölcstan oktatása választható:

• Magyar Katolikus Egyház, Szent Kereszt Római Katolikus Plébánia
    Nyéky Kálmán
    A hitoktatásban illetékes képviselő: Bakterné Magyar Margit hitoktató
  • Magyarországi Református Egyház, Szennai Református Egyházközösség
    Gueth Péter református lelkész
  • Magyarországi Evangélikus Egyház, Kaposvár
    Pongrácz Máté evangélikus lelkész

A leendő első osztályosok szülei a beiratkozásnál tesznek nyilatkozatot az etika illetve a hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos választásról. A már jogviszonyban lévő tanulók szülei 2018. május 20-ig módosíthatják eddigi döntésüket – szintén írásban – az iskolában!

Ha kérdés vagy probléma merül fel a választással kapcsolatban, keressék az általános iskolát a 82/584-030-as telefonszámon!

Szenna, 2018.03.16 Bendi Tiborné
tagintézmény vezető