Események menüpont – Tájékoztatás az általános iskolai beíratásról

Tájékoztatás az általános iskolai beíratásról

Somogy megyében a Kaposvári Tankerületi Központ illetékességi területén a 2017/2018-as tanévben tanköteles korba lépő gyermekek beíratására

2017. április 20-án (csütörtökön) 800-1700 óráig és
2017. április 21-én (pénteken) 800-1700 óráig
nyílik lehetőség.
Beíratás helye:
Szennai Fekete László Általános Iskola gazdasági irodája

Az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a szülő – a fent említett időpontok egyikén – köteles beíratni a lakóhely szerint illetékes vagy a választott általános iskola első évfolyamára.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt. Elutasítás esetén a szülő jogorvoslati kérelmet a Kaposvári Tankerületi Központ igazgatójához nyújthat be. Az elutasító döntés jogerőre emelkedését követő 5 napon belül a szülő köteles gyermekét a lakóhely szerint illetékes iskolába beíratni.

A beiratkozáskor rendelkezni kell az alábbi dokumentumokkal:

• személyazonosságot igazoló okirat (születési anyakönyvi kivonat vagy személyi igazolvány)
  • lakcímkártya
  • adószám, társadalombiztosítási szám
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget tanúsító igazolás (iskolaérettségi vizsgálat eredménye)

A Szennai Fekete László Általános iskola körzetébe tartozó települések:
Kaposszerdahely; Patca; Szenna; Szilvásszentmárton; Zselickisfalud.

Amennyiben kérdése van, forduljon az általános iskolához a 82/584-030-as telefonszámon!

Szenna, 2017.03.22 Bendi Tiborné
tagintézmény vezető