Határtalanul pályázat - Erdélyi kirándulás

Kattints a képre a nagyméretben való megjelenítéshez!

TÁJÉKOZTATÓ

HATÁRTALANUL – ERDÉLYI KIRÁNDULÁS

A Szennai Fekete László Általános Iskola kaposfői és szennai tagintézményeinek 32 hetedikes tanulója tölthetett el a közelmúltban 5 csodálatos napot Erdélyben. A Határtalanul pályázat keretében barangolták be Székelyföld egy részét „Petőfi nyomán”.

A tanulmányi kiránduláson megismerhették irodalmunk fontos alakjainak szülőföldjét és életének fontos állomásait (Ady Endre emléke Csucsán, Petőfi Sándor emlékhely Fehéregyházán, Tamási Áron Farkaslakán, Orbán Balázs sírja, Kányádi Sándor…). A túrázások alatt a történelmi- és irodalmi- mellett természetföldrajzi tudással is bővült ismeretük (tordai sóbánya, Békás-szoros, Gyilkos-tó, Madarasi Hargita, korondi Aragonit Múzeum, Segesváron a vár).

A tanulók ízelítőt kaptak a székely vendégszeretetből, amikor vendégül látták őket az erdélyi diákok Felsőboldogfalván. A fiatalok bemutatták egymásnak az otthonukat, szokásaikat és hagyományos népviseletüket. Még egy baráti foci- és kézilabda meccs is kialakult.

A kiránduló csoport részt vehetett Székelyudvarhely mindennapi életében az esti sétákon, valamint a városnapi sportprogramokon is szívesen látták őket. A diákok élményekben gazdagon, feltöltődve tértek vissza kis hazánkba!