Események menüpont

Ismerd meg Európai Úniós szomszédainkat vetélkedő – 2013 november

EGYSÉGBEN A SOKSZÍNŰSÉG

Iskolánk versenyt szervezett – ISMERD MEG UNIÓS SZOMSZÉDAINKAT! – címmel. A kiírás után 5 ötfős csapat szerveződött, mivel 5 uniós ország található határaink mentén.

5. osztály: Márkus Anna, Takács Csenge, Nagy Zsófia, Berecz Janka, Barbély Kamilla
6. osztály/1.: Fogel Péter, Földvári Dzsesszika, Balogh Dorina, Tápai Kitti, Szalai Edina
6. osztály/2.: Karácsony András, Kovács Kata, Nagy Rebeka, Nagy Ráhel, Nagy Anna
7. osztály: Berecz Réka, Adams Glória, Tóth Kiara, Szolnoki Alexandra, Árvai Alexandra
8. osztály: Juhai Anita, Nyári Éva, Zacommer Judit, Spilák Domonika, Tápai Evelin

Indításként a csapatok országot és időpontot húztak. Ezután kezdődött a felkészülés.
Az első fordulóban a résztvevőknek bemutató anyagot kellett készítenie a kihúzott országról. Sokrétű, színes dokumentációk kerültek a paravánokra, melyeket az aulában mindenki megtekinthetett.
A második fordulóban élő bemutatón demonstrálták a diákok az adott ország nevezetességeit, jellemzőit.
Élvezetes előadásokat láthattunk. Szerepet kapott itt kultúra, tudomány, természet, néprajz, néptánc, sport, művészet, sőt még a gasztronómia is. Jellegzetes, tipikus nemzeti ételeket kreáltak a versenyzők.
A zsűri a feladatok mindkét részét pontozta, s így alakult ki a végső sorrend.
1. a Szlovéniát, – 6. osztály/1.
2. a Szlovákiát, – 5. osztály
3. a Romániát – 6. osztály/2. bemutatók csapata lett.

Az ismertetők során nem csak a versenyre felkészülők, hanem mindenki más is sokat megtudhatott a szomszédos uniós országokról. Így eredményes volt a felkészülés, a befektetett munka.

Vetélkedő képei