Fekete László Általános Iskola
 Navigáció

<< 2019 >> << December >>

molplakat

Az idei tanévben is folytatódik a MOL Alapítvány által támogatott művészetterápiás program az iskolánkban.

Események menüpont

Családi nap – 2013

Ej, mi a kő, tán egységben az erő?

Mint már sokadszor, most is bebizonyosodott, hogy igen! Január utolsó vasárnapján legalább százan vettünk részt az immár hagyományosnak mondható Családi napon. Gyerekek vagy hatvanan-hetvenen, mint versenyzők vagy szaladgálók-hancúrozók, szülők, tanárok mint segítők, állomás vezetők, szervezők. Volt itt néptáncos, zenés, színházas állomás, belekóstolhattak a gyerekek a sütés tudományába (meg a süteménybe is), vadászhattak sárkányra, utazhattak Noé bárkájában, menthettek békát, törhették a fejüket logikai játékokkal, elámulhattak a fizikai kísérletek nagyszerű pillanatain, kézműveskedhettek, majd a végén örültek a díjaknak és táncolhattak egy jót. Jómagam a kövek és az ásványok világába kalauzoltam őket és mondhatom, kővé dermedtem, mikor kőkemény kérdésekre is jó válaszokat kaptam.
Jó volt hallani a zsongást, jó volt látni, hogy a gyerekek örömmel, őszinte kíváncsisággal vetették bele magukat a feladatok megoldásába, pedig nem videojátékokról, távirányítós kütyükről, internetről szólt a délután. Köszönet nekik, hogy eljöttek és szüleiknek, hogy elengedték, elhozták őket, mert nélkülük a szervezők csak egymást szórakoztathatták volna. De nem ez történt. Nagy kő esett le a szívünkről!

Berecz András

2019©  Fekete László Általános Iskola és Óvoda - 7477 Szenna, Árpád u. 1.